MÜHENDİSLİK PLASTİKLERİ


Mühendislik plastikleri ve yüksek performanslı plastikler, ana iş kolumuzu oluşturur. Mühendislik plastikleri çok çeşitli avantajlar sunar ve pek çok durumda etkili bir şekilde metallerin veya seramiklerin yerini alabilir. Ayrıca söz konusu olağan dışı teknik uygulamalar olduğunda, mühendislik plastiği bileşenleri genellikle tek alternatiftir. Bu durum mühendislik plastiklerini endüstrinin tüm kilit alanlarında gerçek bir yenilik öncüsü haline getirir.

Seyir Plastik; polistiren, PVC ve polietilen gibi daha yaygın kullanılan standart plastiklerden daha iyi mekanik ve/veya termal özelliklere sahip olan çok çeşitli mühendislik plastiği ve termoplastik polimerlerini terminini sağlamaktadır.

PE, PP, PVC gibi yaygın kullanılan ticari ambalaj plastiklerine kıyasla mühendislik plastikleri, mekanik dayanım veya ısı direnci gereksinimleri daha yüksek olduğunda seçilir ancak yüksek sıcaklık plastikleri kadar gelişmiş ve pahalı değildir. 

Malzeme karışımları ve modifikasyonları, ürün özelliklerinin farklı uygulamalara uyacak şekilde geniş bir yelpazede optimize edilmesine imkan verir. Dolayısıyla mühendislik plastikleri, çok çeşitli farklı özellikleri kapsar.

Mühendislik plastikleri devamlı olarak 100°C ila 150°C arası sıcaklıklarda kullanılabilir. Genel olarak bu ürün grubu, teknik termoplastikler olarak da adlandırılır.

Mühendislik plastiklerinin sunduğu özellikler:

  • İyi mekanik özellikler
  • Mükemmel işlenebilirlik ve boyutsal kararlılık
  • İyi kimyasal direnç
  • İyi aşınma direnci
UYGULAMALARA YÖNELİK MÜHENDİSLİK PLASTİKLERİ

Seyir Plastik’in mühendislik plastikleri geniş bir stok programında mevcut olduğu için ihtiyaç duyduğunuz ölçülere uyan boyutlar sunar. Seyir Plastik’in mühendislik plastikleri yüksek kaliteli olmalarından ötürü çok sayıda endüstri ve uygulamanın ilgi alanına girer. Mühendislik plastikleri çoğunlukla ortalama sıcaklıklarda iyi bir maliyet/özellik oranına ihtiyaç duyulan uygulamalarda kullanılır. Talaşlı imalata uygun plastik tiplerimiz genellikle otomotiv, imalat, mühendislik, elektronik, gıda ve ulaşım endüstrilerindeki uygulamalara yönelik endüstriyel plastik parçalar üretmek için kullanılır. 


Yukarı